10 місць у світі, які суворо охороняються

10 місць у світі, які суворо охороняються

Військові бази, бібліотеки, секретні сховища та навіть паркінг. Є місця, які охороняються крутіше Білого дому, про них читайте в нашій добірці.

Зона 51 США

База ВВС США, существование которой было подтверждено только в июле 2013 года. Из-за повышенной секретности объекта пространство вокруг Зоны 51 ограничено для полетов, а гражданские и большинство военных не могут попасть на территорию базы. Зона 51 стала фавориткой среди уфологов и поклонников теории заговоров. Стали говорить, что этот район часто посещают летающие тарелки: люди путали испытываемые прототипы с кораблями пришельцев. В итоге Зона 51 в коллективном воображении трансформировалась в базу, на которой американское правительство якобы удерживало захваченных пришельцев.

Під час Другої світової ВПС США відкрили невеликий аеропорт у районі висохлого озера Грум, за 130 км на північний захід від Лас-Вегаса. Ця зона позначається на картах як Area 51 – “Зона 51”. Про цей об’єкт забули до квітня 1955 року, доки адміністрації Ейзенхауера не знадобився центр для випробувань нових літаків-шпигунів. Площа бази було розширено до 37 на 40 км. 24 липня вона ухвалила перший прототип Lockheed U-2. За кілька місяців було збудовано будинки, школи, кінозали та поля для гри в бейсбол для переведених туди військовослужбовців. База одержала назву Paradise Ranch.

Оскільки розробки, що проводяться на території бази, були пов’язані з військовим обладнанням, вони проводилися під грифом «Совершенно секретно» і територія бази завжди охоронялася.

Секретний об’єкт у горі Ямантау

Поселення Міжгір’я в Республіці Башкортостан – найбільш важкодоступне та загадкове місто Росії. Поруч із цим населеним пунктом у горі Ямантау ведеться якесь будівництво. Є припущення, що це сховище для стратегічного запасу Російської Федерації.

Друга версія – бункер в Ямантау буде одним із об’єктів інфраструктури системи “Мертва рука” (або “Периметр”). Система “Периметр” запускає автоматичний масований ядерний удар. Вона гарантує старт балістичних ракет підводного, повітряного і шахтного базування в тому випадку, якщо противником будуть знищені всі пункти, здатні віддати наказ про атаку у відповідь. Вона повністю незалежна від інших засобів зв’язку та командних систем, навіть від «ядерної валізки» системи «Казбек».

Найпоширеніша версія — у Ямантау будують підземне місто на тисячі людей, куди переїде керівництво країни у разі Третьої світової війни.

Дата-центр HavenCo

Сім років тому без пояснення причин закрився дата-центр HavenCo, що знаходиться у фортеці неподалік південно-східного узбережжя Великобританії. Центр відкрився 2000 року на території князівства Сіленд — віртуальної держави, проголошеної 1967 року британським відставним майором Педді Роєм Бейтсом. Компанія HavenCo сподівалася, що розташування на суверенній території врятує її від обмежень британського інтернет-законодавства. HavenCo припинила своє існування у 2008 році.

Секретне сховище церкви мормонів

Поблизу Солт-Лейк-Сіті знаходиться сховище, що належало Церкві Ісуса Христа Святих Останніх Днів (найбільша гілка мормонізму). Бункер розташований під гранітною горою на глибині близько 200 метрів. Сховище сконструйоване в такий спосіб, що зможе витримати ядерний вибух, а записи ретельно охороняються. За чутками, деякі особливо секретні експонати оснащені тепловими датчиками та датчиками руху.

Бункер “ПІОНЕН”

Центр «Піонен» збудували у Стокгольмі для того, щоб уряд Швеції зміг працювати у разі ядерного удару. Після того, як холодна війна закінчилася, інтернет-провайдер Bahnhof перекваліфікував Піонен в дата-центр. Потрапити всередину можна через єдиний тунель, а внутрішня інфраструктура імітує підземне місто: є парники, зелені зони, акваріуми і навіть система зміни дня та ночі. Найвідоміший клієнт дата-центру “Піонен” – WikiLeaks.

Бібліотека Ватікана

У бібліотеці Ватикану зібрано найцінніші історичні документи з будь-коли знайдених.

Вважається, що величезна бібліотека Ватикану, що з’явилася в XV столітті, зберігає чи не всі священні знання людства. Втім, більша частина книг є засекреченою, а до деяких сувоїв має доступ лише папа римський.

На думку фахівців, тут зберігається понад мільйон книг, сувоїв та різних історичних документів. У сховище можуть потрапити вчені та теологи, але маючи при собі лише ручку та папір. Усередині відвідувачів супроводжують два гвардійці та священик. Протяжність архіву – 84 кілометри.

Форт Нокс

Місце, де зберігається золотий запас США разом із найціннішими історичними документами, ретельно охороняється. Увійти у форт можна через двері вагою 22 тонни.

База саєнтологів

База знаходиться в пустелі Нью-Мексико. Немає достовірної інформації про те, що тут зберігається, але вхід захищений 2,5-тонними дверима. Потрапити всередину можуть лише головні адепти. На поверхні над архівом виведені знаки, призначені чи то для інопланетян, які дотримуються тієї ж віри, чи то для фундатора церкви Рона Хаббарда — щоб його реінкарнація могла знайти дорогу на базу.

Курорт «Зелена шипшина»

Ексклюзивний курорт, розташований у лісах Західної Вірджинії у США. Площа території – понад 2 тис. гектарів. У «Зеленій шипшині» проводять свою відпустку найвищі політики. Головна загадка цього місця перебуває під землею. Двері вагою 25 тонн закривають вхід у бункер, повний запасів та обладнаний для проживання. Саме туди вирушить весь Конгрес США у разі ядерної війни.

Паркінг Bold Lane

Так-так, саме паркінг. Він знаходиться в місті Дербішир, Великобританія, і є одним із найбезпечніших місць на планеті. Ніхто не зможе увійти чи в’їхати без спеціальної перепустки. Після того, як машина припаркована, включається безліч датчиків руху, об’єму та звуку, які контролюють простір навколо автомобіля. При спрацюванні сигналізації всі входи та виходи автоматично блокуються.