Чи подорожчають продукти і які з них будуть в дефіциті?

Чи подорожчають продукти і які з них будуть в дефіциті?

Експерти припускають, що взимку у нас може бути не все гаразд з продовольством. Причини цього називають різні. Чи варто нам зараз запастися якимись харчами?

Загалом з початку року ціни на продукти харчування зросли на 20%. Але вартість овочів поки що стримується сезонним фактором. Та наприкінці осені можливе подорожчання їх на 10-15%. Його може спричинити інфляція, порушення логістичних ланцюгів, зростання цін на пальне, вартість енергоносіїв та витрати на зберігання продукції.

Питання цін на продукти харчування є надважливе для українських сімей. Понад 50% свого доходу населення витрачає на їжу. Інфляція, війна, порушення логістичних ланцюгів, зростання цін на пальне – це складові, які формують цінову політику на продукти харчування. З початку війни ціни на всі товари зросли на понад 20%. Зараз сезон збору овочів, тому спостерігаємо зниження вартості через збільшення пропозиції. Картопля, огірки, томати та інші овочі подешевшали, сезонний фактор буде продовжуватись до жовтня місяця. Враховуючи те, що певна кількість українців виїхали за кордон, це також сприяє зниженню цін на сезонні овочі. Але восени зростуть витрати на зберігання, тому слід очікувати після жовтня збільшення ціни на 10-15% на всі групи», – зазначив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук на брифінгу у Медіа Центрі Україна – Укрінформ.

То ж чи варто запасатися харчами на зиму? Експерти впевнені, що взимку не буде такого, щоб зникла з полиць магазинів якась група продуктів.

Навіть якщо не вистачає українського, попри те, що населення України суттєво зменшилось через виїзд за кордон, ми побачили, що імпорт швидко заміщає українську продукцію. Це погано, але він зникне одразу, як тільки з’явиться наша вітчизняна продукція”, – пояснює голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в ефірі телемарафону.