Чого хочуть жінки: вибір професії

Чого хочуть жінки: вибір професії

За даними work.ua в ТОП – 5 спеціальностей на сайті зазвичай (і навіть за часів карантину – ред.) Входять:
• менеджер з продажу;
• бухгалтер;
• водій;
• менеджер по роботі з клієнтами
• продавець-консультант.

Серед менеджерів з продажу 46% жінок, а серед менеджерів по роботі з клієнтами і продавців-консультантів приблизно по 75%, як і операторів call-центру. А ось серед бухгалтерів жінок 93%, в порівнянні з водіями, де жінок – 1%.

Аналітики robota.ua стверджують, що за останні три місяці найбільшу кількість резюме жінки розміщували в рубриці “Торгівля” – 60544 резюме.

Найпопулярніша професія серед опублікованих там жіночих резюме – продавець-консультант (46571). Тобто більшу частину всієї рубрики займають саме такі резюме.

Найбільш “жіночі” професії. Серед професій, які вважають переважно жіночими, експерти work.ua назвали наступні: медсестра (97% жінок), менеджер по персоналу (80% жінок), хостес (97%), прибиральниця (99%), майстер манікюру (99%), учитель (84%), няня (99%). Серед кухарів жінок 45%, а кондитерів 87%.

Очікування зарплати. За даними work.ua, зарплата, яку жінки вказують в резюме, на 23% нижче, ніж в резюме чоловіків. Також жінки частіше не вказують бажану зарплату взагалі. На зарплату в 10 тис. грн претендує 32% чоловіків і 68% жінок, від 10 тис. грн до 20 тис. грн на більш високому рівні вимоги, претендує 51% чоловіків і 49% жінок, починаючи з зарплати в 20 тис. грн жінки вимагають все менше.

А ось експерти порталу robota.ua, розглянувши резюме, які розміщували жінки на сайті протягом останніх трьох місяців, виявили, що найчастіше їх зарплатні очікування знаходяться на рівні 7-11 тис. грн. На другому місці у представниць прекрасної статі діапазон 15-17 тис. грн.