Чому не виникає авітаміноз

Чому не виникає авітаміноз

З приходом весни всюди знову починають говорити про нестачу вітамінів, а будь-яку проблему зі здоров’ям списують на авітаміноз. Але що мають на увазі лікарі, коли використовують цей термін, чи треба зараз посилено приймати мультивітаміни і чому вітамін С не допомагає при застуді?

Сучасна людина майже не стикається з авітамінозом завдяки харчової промисловості, що пропонує продукти з синтетичними вітамінами. Звичайно, користь збалансованого харчування з отриманням натуральних вітамінів, наприклад з фруктів і овочів, ніхто не відміняв, але під час обробки і зберігання продукти втрачають свої корисні властивості. Наприклад, вітамін С повністю зникає з свіжовичавленого соку лише через годину після віджимання. Тому збагачення продуктів вітамінами – реальна необхідність.

Так, хліб печуть з борошна, збагаченої тіамін, ніацин, рибофлавін і залізом. Майже всі молоко вже не один десяток років збагачують вітаміном D (пастеризація знищує не тільки мікроби, але і корисні речовини), а пластівці для сніданку мають досить високу живильну цінність зовсім не завдяки доданим шматочках сухофруктів. І це нормально: відправляючи в рот ложку хрусткого сніданку, ми не замислюємося про те, що їмо продукт зі штучною добавкою.

Авітаміноз – стан критичної нестачі або повної відсутності певного вітаміну в організмі. При цьому дуже часто авітамінозом помилково називають часткову вітамінну недостатність – гіповітаміноз, коли вітамін в організмі є, але його зміст нижче норми. Такий стан нерідко буває у вагітних (нестача фолієвої кислоти, або вітаміну В9), вегетаріанців (нестача вітаміну В12), професійних спортсменів, а також тих, хто довго сидить на жорстких дієтах. У цих випадках курс призначених лікарем вітамінів допомагає вирішити проблему.