До суду за шпигунство

До суду за шпигунство

Французький підрозділ IKEA звинувачують в незаконному стеженні за персоналом і кандидатами на працевлаштування.

Перед судом у цій справі  компанія постане як юридична особа. Окрім того, на лаві підсудних – кілька її колишніх керівників. Усім їм загрожують тривалі ув’язнення.

Ексменеджери французької Ikea нібито використовували послуги приватних детективів і поліцейських, аби створити “систему шпигування” за приватним життям сотень працівників і потенційних кандидатів на роботу.

Зокрема, керівники Ikea незаконно збирали дані про можливі судимості працівників, звертаючись для цього до окремих поліцейських, які готові були надавати таку інформацію з поліцейських баз даних.

Крім того, Ikea могла скористатися і послугами приватних детективів. У судових документах йдеться, що вартість їхніх послуг могла сягати 600 тисяч євро.

Звинувачення, серед іншого, включають незаконний збір особистої інформації, отримання такої інформації та порушення конфіденційності – за деякими з цих статей максимальне покарання сягає 10 років позбавлення волі.

Нинішній юрист IKEA France запевняє, що його компанія давно відійшла від попередніх практик і повністю змінила свої підходи. Втім, Ikea France все ще загрожує штраф на суму до 4,5 млн доларів.

Усього на лаві підсудних – більш як десять людей.

Окрім екскерівників Ikea France, йдеться також про чотирьох працівників поліції, яких звинувачують в передачі конфіденційної інформації.