Добре і ще краще: Кабмін готує два прогнози зростання економіки

Добре і ще краще: Кабмін готує два прогнози зростання економіки

В уряді готують два прогнозу зростання економіки на 2020 рік.  Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в оновленому макропрогнозі збереже два сценарії зростання економіки в 2020 році, обидва припускають її прискорення в порівнянні з очікуваним зростанням в 2019 році.  Про це повідомив міністр Тимофій Милованов під час спілкування з пресою.

Є два прогнози: по одному – зростання нижче, але вище, ніж в цьому році; за другим – зростання більше, і він ближче до прогнозу прем’єра, команди і уряду в 40%. Їх буде два, і ми будемо вирішувати, який виберемо, – сказав Милованов.

Міністр уточнив, що різниця в прогнозах зумовлена ​​можливою зміною бізнес-клімату в Україні і ступенем успіху в реформах судової системи, а також правоохоронних органів.

Якщо ми боремося з корупцією, схемами, боремося за право закону, за суди, проводимо реформи і робимо це чесно, то будемо мати другий сценарій. Якщо ми робимо ринок землі – робимо його добре, але при цьому не вирішуємо питання неефективності і нечесності суддів  , то сценарій буде першим, – пояснив міністр.

За словами Милованова, поки макропрогноз не затверджений, на роботу над ним потрібно ще тиждень або два.

В уряді зазначили, що до другого читання бюджет на 2020 рік буде перероблений, зокрема в ньому будуть враховані нові економічні прогнози і проведення економічних реформ в Україні.

Проект бюджету на 2020 рік був офіційно представлений у Верховній Раді 20 вересня.

Як заявила Міністр фінансів Оксана Маркарова, в цьому році разом з проектом бюджету на наступний рік уряд вперше не подаватиме змін до Податкового кодексу, як робив це в усі попередні роки: бюджет-2020 розрахований на діючих ставках податків і зборів, а також діючих податкових  правилах