Допомога по безробіттю: кому і скільки

Допомога по безробіттю: кому і скільки

Розмір допомоги по безробіттю залежить від стажу та офіційної зарплати. Якщо робочий стаж до двох років, передбачається допомога в розмірі 50% від зарплати.

На сьогоднішній день українцям, які втратили роботу в період карантину, допомогу з безробіття призначається з першого дня отримання статусу безробітного, а тривалість його виплат не може перевищувати 270 календарних днів, – пояснила директор Державного центру зайнятості Юлії Жовтяк.

Сам же розмір виплат залежить від декількох факторів. По-перше, максимальна допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогодні це 9,08 тис. грн. По-друге, розмір виплат залежить від трудового стажу та офіційної зарплати на попередньому місці роботи.

Якщо робочий стаж до двох років, передбачається допомога в розмірі 50% від зарплати. Стаж від двох до шести років – 55%, від шести до десяти – 60%, а якщо стаж понад 10 років – 70%. Разом з тим Служба зайнятості буде поступово урізати розмір виплат: перші 90 днів будуть платити 100% суми, далі 90 днів – 80%, а в подальшому – 70%.

Наприклад, якщо у безробітного офіційна зарплата на попередньому місці роботи становила 6 тис. грн, а його стаж – дев’ять років, в перші 90 днів розмір його допомоги становитиме 3,6 тис. Грн. У наступні 90 днів – вже 2,88 тис. грн. А в подальшому – 2,52 тис. грн.

Крім того, постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на період дії карантину мінімальний розмір допомоги по безробіттю без урахування страхового стажу збільшено з 650 грн до 1 тис. грн », – зазначила вона.