Екс-депутат Ради пояснив, чому Трамп позбавив Україну військової допомоги

Екс-депутат Ради пояснив, чому Трамп позбавив Україну військової допомоги

Екс-депутат Ради пояснив, чому Трамп позбавив Україну військової допомоги

Президент США Дональд Трамп заморозив військову допомогу Україні, побоюючись, що майже 400 млн доларів будуть витрачені не за призначенням через поширення корупції в країні. Колишній депутат Верховної ради Олексій Журавко пояснив, чому американський лідер прийняв це рішення за тиждень до телефонної розмови з українським колегою Володимиром Зеленським.

Про рішення Трампа тимчасово заблокувати виділення військової допомоги Україні через «велику кількість корупції» в цій країні повідомило видання The Washington Post, посилаючись на три джерела з адміністрації американського президента.

Повідомляється, що це рішення було прийнято ще в середині липня, а через тиждень — 25 липня — відбулася телефонна розмова між Трампом і Зеленським.

«Україна і її президент Зеленський сьогодні потрапили в так звану вилку, з якої вибратися буде дуже важко, — вважає депутат Верховної ради V і VI скликань Олексій Журавко. — Це пов’язано з виборами в США. Адже на пост глави Білого Дому претендує Джо Байден, чий син виявився замішаним в корупційному скандалі на Україні. А крім того, Київ звинувачували у втручанні в попередні американські вибори, і дозволити йому повторити це Трамп не може».

На думку українського політика, Трамп шукає компромат на свого суперника на виборах Джо Байдена, і Україна в цій історії стала розмінною монетою. «Зеленському дуже важко в цій ситуації. Якщо він буде мовчати, то всі подумають, що він підтримує Байдена. Якщо він заговорить, то його слова сприймуть як наїзд на Байдена. Тобто республіканці і демократи використовують Україну і її молодого президента Зеленського.

А то, що корупція в Україні дуже поширена, так це вже давно так. Правда, при Леоніді Кучмі і Вікторі Януковичу такого розмаху не було. Добре, що Трамп все-таки це помітив. Може, до нього, нарешті, дійшла інформація про те, як на Україні розпродають зброю. Трамп, будучи фінансово грамотною людиною, не хоче викидати гроші на вітер. А Зеленський намагається догодити всім, але нічого в нього не виходить ».

Політик додав, що зараз Зеленському доводиться розбиратися зі свинею, підкладеною його попередником Петром Порошенко. «Порошенко крав, але не вникав у тонкощі американської політики, в якій Україна завжди була розмінною монетою. І політичний бомонд США продовжить використовувати Україну в своїх брудних інсинуаціях. Зеленський це перебороти не зможе. Та й чи треба йому це? »- додав Олексій Журавко.

 

Источник: Inside.ua