Експерти назвали головну небезпеку супутників SpaceX для Землі

Експерти назвали головну небезпеку супутників SpaceX для Землі

Надто пізно виявлений навколоземний астероїд може в найгіршому випадку мати катастрофічні наслідки для нашої планети.

Якщо такі компанії, як SpaceX або Oneweb, досягнуть поставленої мети, десятки тисяч супутників можуть опинитися на орбіті всього через кілька років. Вчені давно попереджають, що це може призвести до більшої кількості зіткнень.

Зазначається, що така ситуація може мати серйозні наслідки — принаймні цього побоюються фахівці, які спостерігають за астероїдами. Надто пізно виявлений потенційно небезпечний навколоземний астероїд може у найгіршому разі мати катастрофічні наслідки для Землі.

Так, із опитаних 34 експертів зі спостереження та захисту від астероїдів майже три чверті висловили як мінімум «помірне занепокоєння», ще чверть були «вкрай стурбовані».

За словами анонімного учасника опитування, особливо в сутінках, які дуже важливі для пошуку навколоземних астероїдів і комет, низькоорбітальні супутники можуть істотно вплинути на спостереження.

Запуск зондів, призначених для управління траєкторією астероїдів, таких як проект NASA DART, також може бути зірваний через безліч супутників на орбіті.

Водночас не всі опитані бачать ситуацію такою загрозливою.

Деякі експерти заперечують, що програмне забезпечення зможе відфільтрувати більшу частину перешкод від штучних супутників під час спостереження із Землі. З іншого боку, за словами іншого експерта, наземні обсерваторії втрачають свою ефективність та значення у вивченні космосу», — йдеться у матеріалі.