Хто заплатить за податки нерезидентів

Хто заплатить за податки нерезидентів

Верховна Рада у другому читанні прийняла закон №4184 – про податки на онлайн-послуги компаній-нерезидентів. Це означає, що компанії, послугами яких користуються українці, будуть платити податки в 20% Україні.

Один з авторів документа, глава фінансового комітету ВР Данило Гетманцев ( “Слуга Народу”) раніше заявляв, що вже зустрічався з офіційними представниками Facebook, Viber і інших великих компаній, і вони не заперечують проти сплати ПДВ.

Під час обговорення народні депутати Мар’ян Заблоцький ( “Слуга народу”) і Ніна Южаніна ( “Європейська Солідарність”) звернули увагу на те, що ставка ПДВ 20% вводиться в тому числі на покупку онлайн-книг, зокрема на Amazon, підписку на іноземні журнали, а також онлайн-освіту – різні інтернет-курси. Вони просили прийняти правки, щоб не обмежувати цю сферу.

У списку опинилися Netflix, Facebook, Apple і YouTube. Хто насправді за це заплатить? Компанії-нерезиденти повинні будуть зареєструватися в Україні як платники податків. Через це, можливо, їхні послуги подорожчають.

Компанія-нерезидент – це компанія, у якої немає в країні постійного представництва. Для того щоб надавати послуги українцям, вона повинна зареєструватися в українській податковій як платник ПДВ.

За підрахунками авторів закону, нові норми принесуть до бюджету додаткові 3 млрд гривень.

З огляду на те, що компанії зобов’язані будуть самостійно сплачувати цей податок, можливо, вони підвищать вартість самих послуг для українців. Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев передбачає, що якісь послуги подорожчають. Якщо зараз оптимальна підписка на Netflix коштує $ 10, то через податок, можливо, буде обходитися в $ 12.