ЄС-ПРООН розпочала серію тренінгів з мистецтва публічних виступів 

ЄС-ПРООН розпочала серію тренінгів з мистецтва публічних виступів 

ЄС-ПРООН розпочала серію тренінгів з мистецтва публічних виступів 

9 грудня народні депутати України взяли участь у тренінгу з покращення навичок публічного виступу.  Мистецтво публічного виступу – це не нав’язування власної думки, а донесення інформації, яка дійсно важлива аудиторії. На такій ключовій ідеї наголосив тренер школи публічного виступу «Аристотель» Кирило Андрєєв, який працював з народними обранцями.

За словами тренера, обов’язковими компонентами вдалого виступу є «я» (сам спікер), аудиторія (ті, до кого звертається спікер) та ідея (те, що спікер збирається сказати аудиторії у відповідь на її потреби).

Учасники тренінгу також говорили про структуру і логіку виступу, завдання і надзавдання розповіді. Важливими для практичного застосування були вправи для активізації уваги, реакції та вправи на розвиток мовленнєвого апарату.

У другій частині навчання з учасниками та учасницями працювала тілесний психолог Олена Козелецька, яка допомогла зрозуміти, як тривога відбивається на поведінці недосвідчених спікерів і що з цим можна робити.

Тренінг був організований міжнародними партнерами в рамках проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи і має на меті сприяти виконанню комунікаційної стратегії Верховної Ради в частині налагодження комунікації народних депутатів з виборцями. Це навчання стало лише першим у серії подібних – наступний захід для інших депутатів і депутаток відбудеться вже 11 грудня.