Іноземні ВНЗ: де і для кого

Іноземні ВНЗ: де і для кого

Відтепер на території України передбачена можливість утворення філій іноземних вищих навчальних закладів. Про це повідомляє прес-служба МОН.

Установи вищої освіти України активно продовжують інтегруватися в Європейський освітній простір. Щоб стати на крок ближче до Європейського Союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тож відтепер на території України передбачена можливість утворення територіальних структурних підрозділів іноземних вищих навчальних закладів. Отже, кращі світові практики в сфері вищої освіти будуть реалізовуватися і в українських університетах », – сказав заступник міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Відзначається, що здійснення освітньої діяльності територіально відокремленим структурним підрозділом іноземної установи вищої освіти буде здійснюватися на підставі дозволу, виданого МОН.

Як повідомляється, іноземна установа вищої освіти при подачі документів має входити в один з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities – World Top 500 Universities і займати при цьому місце не нижче 3 000.

У МОН зазначають, що не надаватиметься дозвіл на освіту територіально відокремленого структурного підрозділу іноземної установи вищої освіти, яке є юридичною особою з іноземними інвестиціями держави-агресора або держави-окупанта або юридичною особою, зареєстрованою на території держави-агресора або держави-окупанта, або юридичною особою, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) якої є резидентом держави-агресора або держави-окупанта.

У міністерстві нагадують, що частиною дев’ятою статті 33 Закону України «Про вищу освіту» встановлено обмеження на створення і функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів вищих навчальних закладів в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.