Jaguar повністю перейде на електромобілі до 2025 року

Jaguar повністю перейде на електромобілі до 2025 року

Офіційно: Jaguar повністю перейде на електромобілі до 2025 року, а Land Rover почне аналогічну трансформацію з 2024 року.

Британський автовиробник Jaguar Land Rover (JLR) представив сьогодні амбітний план «Reimagine» по трансформації в повністю «зелену» компанію (net zero carbon) до 2039 році. На шляху до цього статусу бренди компанії також будуть трансформуватися відповідним чином.

Першим почне Jaguar, який повністю перейде на електромобілі вже до 2025 року, щоб «реалізувати свій унікальний потенціал». Цікаво, що показаний ще два роки тому електричний флагманський седан Jaguar XJ не стане частиною цього плану, компанія вважала за краще створювати майбутні електромобілі з чистого аркуша. В даний момент компанія пропонує всього один електромобіль – преміальний кросовер Jaguar I-Pace.

У свою чергу підрозділ Land Rover також почне трансформацію в повністю електричний бренд, але вона буде проходити повільніше. На даний момент компанія збирається випустити перший батарейний електромобіль Land Rover в 2024 році, при цьому в найближчі п’ять років сімейство люкс-кросоверів бренду (Range Rover, Discovery, Defender) поповнять відразу шість повністю електричних версій популярних моделей.

В Jaguar Land Rover обіцяють, що до 2030 року (за 5 років до заборони продажів ДВС-автомобілів у Великобританії) абсолютно всі моделі лінійок обох брендів матимуть повністю електричну версію. При цьому до кінця десятиліття британці збираються продавати 100% чистих електромобілів в рамках бренду Jaguar і близько 60% – в рамках бренду Land Rover.