Як правильно пересуватися вулицею в ожеледь

Як правильно пересуватися вулицею в ожеледь

Ходити по льоду, потрібно, по-перше, поспішаючи, по-друге – максимально твердим кроком.

Головна помилка під час ожеледиці – пересуватися по льоду невеликими кроками, ступаючи акуратно і повільно або – і того гірше – ковзати по льоду, повільно переставляючи ноги. Це – прямий шлях до травматології. Фахівці рекомендують по льоду потрібно ходити “твердим” кроком, на трохи зігнутих ногах. Такий спосіб пересування є найменш небезпечним.

Варто впевнено ставити ногу перед іншою ногою, ніби вбиваючи її в кригу, наступаючи і спираючись на всю стопу. Не йдіть швидко, не піднімайте ноги високо. У жодному разі не тримайте руки в кишенях, тому що ви знижуєте власну маневреність під час ходьби і ризикуєте не встигнути зреагувати у разі падіння», – порадив травматолог.

Пересуваючись вулицею, не надягайте навушники, не розмовляйте телефоном – важливо зберігати максимальну концентрацію, щоб оцінити ситуацію і не прогаяти момент падіння.

Найнебезпечнішими є будь-які похилі поверхні, спуски з містечко і так далі – якщо є можливість їх обійти, краще так і зробити. Не менш небезпечні сходи, також варто виявляти обережність на зупинках і при посадці в транспорт – через те, що транспорт постійно “топить” лід, а потім вода знову замерзає.