Користь від інтервального голодування

Користь від інтервального голодування

Коли ви голодуєте, тобто нічого не їсте якийсь час, в організмі змінюється гормональна активність. Зміна гормонального рівня відкриває доступ до накопичених жирів. Рівень інсуліну в крові падає, що сприяє спалюванню жиру. Прискорюється і процес відновлення клітин в організмі.

Якщо ви подумували про тренажерну залу і зміну дієти, щоб скинути зайву вагу, можливо, захочете спробувати й інтервальне голодування. Як показали дослідження, інтервальне голодування призводить до споживання меншої кількості калорій. Звичайно, тут потрібно стежити за тим, щоб не переїдати. Утримання від їжі або піст прокладає шлях до спалювання жиру і допомагає прискорити метаболізм.

Значна частина населення планети страждає від діабету другого типу, і ще більше людей знаходяться в групі ризику. Для таких хворих лікарі рекомендують заходи щодо зниження резистентності (чутливості) до інсуліну. Доведено, що зниження інсулінорезистентності є однією з головних переваг інтервального голодування, приводячи до зниження рівня цукру в крові. Це явище спостерігалося в дослідженнях як на тваринах, так і на людях.

Експерти в галузі охорони здоров’я стверджують, що оксидативний стрес є головною причиною виникнення багатьох серйозних захворювань у людей. Він пов’язаний з вільними радикалами, що утворюються в організмі в процесі життєдіяльності і викликають його старіння. З плином часу ці нестійкі атоми руйнують клітини, білки і ДНК. Дослідження показали, що інтервальне голодування підвищує опірність організму до оксидативного стресу і допомагає побороти запальні захворювання.