Національна спілка письменників України хоче закрити в Києві музей Булґакова

Національна спілка письменників України хоче закрити в Києві музей Булґакова

НСПУ пропонує передати  всі музейні експонати на архівне зберігання в Національний музей літератури. І зазначає, що освітня організація «Експертний корпус», яка висвітлює культурно-історичні теми, довела, що Булґаков є ідеологом «русского міра».

Про це ідеться у заяві, оприлюдненій на сайті НСПУ.

Виникає закономірне питання: чи може — після жаху смертей і руйнувань, який чинить Росія в Україні, після проявів геноциду і намагання знищити українську державність, — в самому центрі Києва й далі працювати музей письменника, який люто ненавидів Україну і її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах, зокрема у романі “Біла гвардія”?», — наголошують у заяві.

У Спілці вважають, що Булґаков — один із предтеч цього горезвісного «русского міра», і це яскраво відбито в його небезпечних книжках, де він оспівав і возвеличив не лише царат і монархію, а  й нелюдську жорстокість, яка притаманна росіянам і є основною рисою російської нації.

Його зневажливе пихате ставлення до України викликає тільки щирий гнів і відчуття огиди», — зазначають члени спілки письменників.