Нафтогаз заявив про зростання субсидій споживачам газу

Нафтогаз заявив про зростання субсидій споживачам газу

Під непрямими субсидіями мають на увазі різницю у ціні між ринковою вартістю газу та ціною, за якою його отримує споживач.

Сума непрямих субсидій споживачам газу, що надаються через НАК Нафтогаз України, у 2022 році буде в 3,4 разу більша, ніж минулого року і досягне 842 млрд грн. Про це заявив голова правління компанії Юрій Вітренко під час брифінгу.

У 2021 році сума непрямих субсидій, які надавалися через НАК Нафтогаз, становить 249 млрд грн, очікується, що у 2022 році вона становитиме 842 млрд грн”, – сказав він.

За словами Вітренка, під непрямими субсидіями мають на увазі субсидію, що надається за рахунок різниці в ціні між ринковою ціною газу та ціною, за якою його отримує споживач у межах кількох напрямків, покладених на компанію спецзобов’язань.

Можемо обговорювати, наскільки це правильно чи ні, але Нафтогаз – це інструмент для уряду, щоб надавати непрямі субсидії споживачам”, – наголосив Вітренко, уточнивши, що ці витрати не компенсуватимуть.

Раніше НАК Нафтогаз назвав головну загрозу опалювальному сезону. Українцям треба бути готовими до проблем з опаленням та електрикою, головна небезпека – війна.