Найголовнішою темою в ООН цього тижня буде Україна, – Боррель

Найголовнішою темою в ООН цього тижня буде Україна, – Боррель

Головною тему зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу перед початком Генасамблеї ООН буде напад Росії на Україну та економічний “ідеальний шторм”, який війна викликала в усьому світі.

Про це у Нью-Йорку заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Це буде найважливіший тиждень в ООН. Україна буде найважливішою темою… Україна б’ється, вона зазнає бомбардувань і ракетних обстрілів. Але й решта світу уражена зростанням цін на енергію, на продовольство, високими обліковими ставками. Ми можемо сказати, що це – “ідеальний шторм”, де високі ціни на енергетику та продовольство, спричинені війною, створили фінансову кризу, яка уразила всіх”, – сказав Боррель.

За його словами, урядовці країн ЄС мають багато питань у порядку денному – це ситуація в Афганістані, ескалація на Кавказі між Вірменією і Азербайджаном, військові дії у Середній Азії. Але головний фокус уваги міністрів буде зосереджений саме на глобальних наслідках війни в Україні.

Ми, європейці, маємо більше взаємодіяти з рештою світу, та обговорювати ці проблеми. Ми будемо дивитися, як протидіяти російському наративу, та переконати людей, що не санкції спричинили ці проблеми, а війна (росії проти України, – ред.)”, – наголосив Високий представник ЄС.