Недолік сну погіршує роботу головного мозку

Недолік сну погіршує роботу головного мозку

Фази сну чергуються одна з одною. Спочатку ви занурюєтеся в повільний сон і проходите всі його стадії. Це займає близько 90 хвилин. Потім настає фаза швидкого сну. У перший раз вона коротка, не більш як 5 хвилин. Це коло називається циклом сну.

Раніше “Прессінформ” повідомляв, як позбутися від безсоння.

Нестача сну погіршує роботу окремих ділянок головного мозку. Наприклад, спостерігається гальмування нейронних процесів в тім’яній ділянці, через що можуть виникати проблеми зі швидкістю реакції. А при уповільненні роботи префронтальної кори людині складно формулювати думки, можуть бути проблеми із зором. Втома мозку обертається цілим букетом негативних наслідків:

  1. Погіршення когнітивних функцій (пам’яті, уваги, мислення), координації, мови, орієнтації, контролю та інших. Нерідко це призводить до аварійних ситуацій на виробництві та дорозі. За статистикою, кожна п’ята ДТП відбувається через те, що водій заснув за кермом.

  2. Вразливість імунітету. Дослідження показують, що нестача сну підвищує ризик захворіти в три рази. Під час сну імунна система синтезує білки цитокіни. Чим більше інфекцій навколо, тим більше їх потрібно. Але якщо людина мало спить, то цитокинам вироблятися просто ніколи. Не дарма кажуть, що сон лікує.

  3. Переїдання і зайва вага. Недолік сну стимулює вироблення греліну – гормону голоду. Як наслідок, людина переїдає. Втомлений мозок вимагає їжі більше, та смачнішої.

  4. Зниження продуктивності. Коли людина хоче спати, вона все робить повільно і неякісно. Те, що зазвичай займає годину, може відняти два, три і більше. І не факт, що не доведеться переробляти. ККД часу, вкраденого у сну, прагне до нуля.

  5. Падіння мотивації. Постійна нестача сну руйнує мотивацію, як грунтові води розмивають фундамент. З кожним днем ​​все менше і менше хочеться рухатися вперед до своїх цілей.

  6. Шкідливі звички і поганий настрій. Недосипання – серйозна перешкода на шляху формування корисних звичок. Зате відмінний каталізатор шкідливих: при нестачі сну людина шукає зовнішні стимулятори (нікотин, кофеїн і так далі). Невиспана людина – запальна, дратівлива і ображена на весь світ.

  7. Поганий зовнішній вигляд. Недосипання буквально друкується на обличчі у вигляді синців і мішків під очима. Тривала нестача сну провокує передчасне старіння шкіри.