Олена Зеленська: мода має важливу соціальну місію

Олена Зеленська: мода має важливу соціальну місію

Перша леді України Олена Зеленська виступила на Всеукраїнському форумі «Україна 30», заснованому з метою актуалізації критично важливих для українського суспільства питань.

В рамках теми форуму «Культура. Медіа. Туризм »Олена Зеленська відкрила панельну дискусію« Мода. Що Україна дає і може дати світові? »

У своїй промові дружина Президента зазначила три важливих ролі, які грає мода в сучасному світі.
По-перше, Олена Зеленська зазначила моду як важливий інструмент культурної дипломатії, пояснивши це тим, що мода допомагає налагоджувати культурні зв’язки між країнами. Участь в тижнях моди і організація власних за кордоном – вдалий шанс показати світові колекції і талант українських модельєрів.

По-друге, українська мода і легка промисловість – це велика індустрія, яка дає робочі місця майже 130 тисячам осіб. Україна експортує текстильну продукцію на суму понад 1 мільярд доларів. А обсяг внутрішнього ринку споживання досягає 5 мільярдів доларів. Тобто існує великий економічний потенціал, який варто нарощувати і реалізувати сповна , – підкреслила перша леді.

Третій аргумент – мода  має важливу соціальну місію: вона дозволяє жінкам розвиватися і розкривати свій талант в творчості і лідерство. Адже з 130 тисяч чоловік, зайнятих в модній індустрії, 75% – жінки.

Мені не просто пощастило бути першою леді. Мені пощастило бути першою леді України. Країни, в якій так багато талановитих дизайнерів. Не просто талановитих, а суперзірок в світі моди! Завдяки талантам наших дизайнерів я можу використовувати свою роботу і статус, щоб з гордістю промотувати Україну на міжнародній арені. Тому я завжди вибираю одяг українських дизайнерів для міжнародних візитів , – зазначила Олена Зеленська.

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України