ОП пропонує звільнити ветеранів і активістів від покарання

ОП пропонує звільнити ветеранів і активістів від покарання

Як відповідь на запит суспільства на справедливість в судах в Офісі Президента ініційована розробка механізму з аналізу актуальних і резонансних кримінальних справ та вироків за період з 2014 року проти ветеранів та громадських діячів, які боролися з російською агресією, її гібридними проявами і могли стати жертвами свавілля чиновників, правоохоронців та несправедливих рішень суддів.

В Офісі Глави держави не виключають, що сотні ветеранів та активістів не змогли належним чином захиститися від тиску, зазнали несправедливого застосування законів мирного часу до оцінки подій, які сталися в умовах збройної агресії Росії. Необхідно законним чином забезпечити перевірку юридичної чистоти всіх рішень, які тоді приймалися, всіх обставин відповідних справ і того, чому люди піддалися несправедливому переслідуванню або не отримали належного захисту від держави.

Також пропонується ініціювати вивчення кримінальних проваджень, які розпочаті з 2014 року за фактами нападів на громадських діячів і до сих пір не завершені встановленням усіх винних. Насильство щодо будь-якої людини не може залишатися безкарним.

Уже відбулася перша нарада на майданчику Офісу Глави держави під головуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, в якому взяли участь представники правоохоронних органів та депутатського корпусу, Міністерства у справах ветеранів і уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Були обговорені виклики, що стоять перед державою через наявність таких вироків проти ветеранів, які суспільство не вважає справедливими, і незавершених кримінальних розслідувань за фактами нападів на громадських діячів.

Відповідний механізм буде реалізований для повернення справедливості ветеранам і активістам. Якщо починаючи з 2014 року були здійснені негідні дії по відношенню до ветеранів і громадським діячам, якщо відкривалися безпідставні кримінальні справи проти цих громадян, але блокувалося розслідування кримінальних проваджень за фактами нападів на них, то це повинно отримати належну відповідь від держави.

Джернло: ОП