Польща готується до війни з Росією – про це говорять вже майже відкрито

Польща готується до війни з Росією – про це говорять вже майже відкрито

«Існує серйозний ризик війни з Росією, з якою ми зіткнемося в найближчі 3-10 років. Ми маємо використати цей час, щоб максимально переозброїти польську армію», – каже заступник голови Міністерства національної оборони Марцін Оцєпа в інтерв’ю польскому виданню Dziennik Gazeta Prawna.

У проекті держбюджету Польщі на наступний рік заплановані рекордні витрати на армію – понад 97 млрд злотих, з яких 40 млрд злотих – це капітальні видатки, призначені переважно для здійснення інвестицій та інвестиційних закупівель Міністерства національної оборони.

На що ви хочете їх витратити? – запитує в Марціна Оцєпи видання Dziennik Gazeta Prawna (DGP).

На що заступник голови Міністерства національної оборони Польщі відповів:

Ми реалізуємо найамбітнішу програму озброєнь в історії, і ці заходи дозволять її прискорити. Купимо танки Abrams і K2, гаубиці Krab і K9, ракетно-артилерійські комплекси HIMARS, супутники розвідки та зв’язку, ракетні фрегати для ВМС, безпілотники…

А як щодо збільшення армії до 300 тис вояків?

Ми хочемо досягти цієї мети протягом десятиліття, навчання та створення такої кількості робочих місць для солдатів також потребуватимуть багато грошей. Я розумію, що у 2023 році ми матимемо рекордний оборонний бюджет, але ці потреби все одно набагато більші. Звідси додаткові, позабюджетні джерела фінансування.

Я перейду до цього за мить, але спочатку я хочу запитати про розширення польської армії. Бо хоч ми все ще чуємо про більшу армію, – як ми писали в DGP – за останній рік кількість професійних вояків у Війську Польському трохи зменшилася, але додалося трохи більше 3 тисяч територіальної оборони.

Кількість військових зростає – у 2015 році їх було 95 тисяч, нині – 150 тисяч. Збройні сили треба розглядати як єдине ціле. Реформа стосується не лише кількості, а й структури. Розширення сил територіальної оборони є частиною цього плану – з 300 тис. солдатів – 50 тисяч буде саме склад територіяльної оборони.

Те саме стосується і добровільної строкової військової служби – понад 2,8 тис. осіб вже після навчання, ще 1,5 тис. зараз проходять вишкіл. Ще приблизно 7 тис. людей пройшли попередню комісію та перебувають в процесі рекрутинґу.

Частина з цих людей згодом може перейти в запас або ж вирішить стати професійним військовим. Я згоден, що мати велику кількість бажаючих проходити військову службу – це великий виклик.

(кінець цитати)

Цікаво, що самі польські читачі не особливо однозначно зустріли слова свого віце‑шефа Міноборони.

Суцільна пропаганда і нісенітниця. Польща в НАТО і Росія знає, що шансів немає, у неї вже проблеми з боєприпасами і нестачею солдатів в Україні. Крім того, з якою метою вона має починати конфлікт з країнами НАТО, хіба що хоче покінчити життя самогубством.

Як жахливо це передбачувано. Більшість сучасних політиків і капіталістів готові свідомо розпочати війну, лише щоб довести простим масам, що інша система неможлива й утопічна.

Цей зрадницький антипольський уряд переслідує інтереси США за рахунок власного суспільства. Цей старий тетрик Качинський хоче втягнути Польщу у війну з Росією.

Якщо поводитися безвідповідально і провокувати, то можна з впевненість втягнутися (в конфлікт з РФ). Бо ПіС, навідміну від притомних урядів, постійно перегинаю палицю.

І так далі.

Скидається на те, що нинішня владна партія ПіС під проводом Качиньскєґо – направду добуває свою останню каденцію.