Прийшла “комуналка” в зруйнованих квартирах: як бути

Прийшла “комуналка” в зруйнованих квартирах: як бути

Українці, чиє житло було зруйноване внаслідок військових дій, не повинні платити за комунальні послуги у такому житлі, оскільки фактично вони не надаються. Проте фіксуються випадки, коли на знищене житло продовжують надходити платіжки.

У такому разі слід проводити перерахунок. Як це зробити, розповів голова Спілки споживачів України Олег Попенко.

За його словами, такі випадки виникають через те, що платіжки оформлюються програмою автоматично. Тому, якщо людина не має лічильника, за основу беруться середні дані про споживання.

Проблеми можуть виникнути і у разі, якщо у зруйнованій квартирі стояли лічильники. Справа в тому, що якщо споживач не свідчить, то система нараховує плату, виходячи з середнього показника за попередні місяці.

В обох випадках потрібно взяти довідку за місцезнаходженням, якщо людина знаходиться за кордоном, або якщо стала внутрішнім переселенцем. Потім потрібно особисто подати довідку до компанії постачальника послуг.

Там нададуть зустрічну довідку – про те, що людина не проживала у будівлі. Якщо не було лічильників, споживач одразу отримає перерахунок, а якщо були і збереглися в цілості – перерахунок відбудеться після того, як компанія-постачальник зніме показання.