Робота вдома: плюси і мінуси

Робота вдома: плюси і мінуси

Карантин, викликаний пандемією коронавируса, призвів до радикальних змін у багатьох сферах, що було неминучим через повсюдно введені обмеження. Найчастіше трансформації відбувалися так швидко, що ще не так давно подібні результати здавалися чимось неможливим. Що ж, кожен з нас зміг переконатися в зворотньому.

Успіхи і прорахунки – невід’ємна складова будь-якої трансформації, проте також можна виділити постійні переваги і недоліки. Перерахуємо ключові пункти.

Плюси:

• Зручний графік роботи. Одна з ключових переваг, оскільки людина отримує бажану свободу в плануванні робочого дня з урахуванням наявних потреб.
• Дорога на роботу і додому не забирає час. За рахунок карантину вона може займати не більше хвилини – ніяких маршруток, пересадок на метро і пробок. Економія не тільки часу, а й коштів.
• Стабільна оплата праці. Повсюдна невизначеність лякає, проте наявність робочого місця – захист і впевненість у найближчому майбутньому, адже світ все одно не буде таким, як раніше.
• Концепція «Офлайн + онлайн». Така можливість праці набуває все більшого поширення, і для багатьох вона – оптимальна, оскільки дозволяє ділити робочий тиждень на офіс та віддаленку, зберігаючи всі перераховані вище плюси.

Мінуси:
• Надмірний контроль виконання завдань. Керівництво може вимагати додаткові підтвердження того, що ви перебуваєте на робочому місці (і виконуєте роботу). Слідкуйте за тим, щоб це не порушувало зону комфорту.
• Втома через одноманітність. Соціальна ізоляція не приносить емоцій, яких багатьом дуже не вистачає. Подібне емоційне «загасання» може негативно відбитися на робочих процесах.
• Сім’я / домашні тварини. Маленькі діти стають серйозним викликом для всіх батьків, та й домашні улюбленці норовлять бути ближче до вас і вашого ноутбука. Однак, коли паралельно доводиться ще й працювати – це додаткові складності. Уміння зосереджуватися в будь-яких умовах притаманне не всім.
• Нестача фізичної активності. Прибирання в квартирі не замінює повноцінних пересувань на роботу, в кав’ярню або в ресторан на бізнес-ланч, що підвищує ризик розвитку неінфекційних захворювань, таких як діабет, інсульт або рак.
• Розмиті межі будинку і роботи. З плином часу це може привести до дискомфорту, оскільки вільний час буде поглинатися робочими процесами.

Що говорить статистика? Різні опитування наочно показують, що переважна більшість респондентів готова повернутися до колишніх умов роботи в стінах офісу. Зрозуміло, деякі роботодавці частково або повністю відмовляються від офісів, розуміючи плюси такого кроку у відриві від карантинних реалій (ефективність праці не падає, економія на оренді та ін.), Тому доводиться або миритися зі змінами, або шукати нове місце, яке дозволить вибрати найбільш зручний формат роботи.