Сейчас читаю
Министр юстиции наконец заметил “власть улицы”?

Министр юстиции наконец заметил “власть улицы”?

Под домом министра юстиции неизвестные подожгли фаеры. Сам Денис Малюська обвинил в этом рейдеров Столичного рынка. В Фейсбуке написал, что территорию объекта пытались захватить неоднократно. Использовали госрегистратора и частного нотариуса, которые вносили изменения в госреестр, чтобы поменять владельца.

Как утверждает Денис Малюська, доступ к реестру им потом заблокировали. Действовали соучастники под прикрытием “ВИПа”.

Затем, отмечает министр, пошли волны информационных атак, проплаченный митинг. Когда и это не подействовало, начали применять методы ” из девяностых”. Под воротами его дома несколько десятков “общественных активистов” зажгли файеры, скандируя мат, чем напугали детей из соседских домов.

Отдельные элементы из девяностых, которые казались давно забытыми, еще живы и надо с этим что-то делать, – считает министр юстиции Малюська.

Думав не писати нічого про намагання окремих злодюжок захопити київський ринок «Столичний», бо надто вже банально розвивалися події.

Але останніми днями історія почала набирати оригінальних оборотів тому все-таки викладу сюди.

Почалося все як класичне (хоч і нахабне) рейдерство: 14 грудня 2020 державний реєстратор викинув з ЄДР інформацію про заборону суду на реєстраційні дії, а одразу після цього приватний нотаріус оформив перехід контролю за юридичною особою до іншої особи.

Офіс протидії рейдерству зреагував швидко – уже 15 грудня усе повернули як було, а реєстратору анулювали доступ до реєстру.

Історія повторилась за кілька днів: 17 грудня новий реєстратор прибрав заборону, нотаріус оформив зміни у реєстрі, а 18 грудня Офіс повернув все назад і анулював доступ реєстратора до реєстру.

Далі так само за традиційним сценарієм (описував його у ФБ раніше) замовники захоплення ринку спробували інший шлях – залучили «віп-персону», яка завдяки своєму статусу намагалася вговорити мене і колег припинити звертати увагу на незаконні реєстраційні дії.

Не допомогло.

І далі пішло уже у стилі початку 90-х.

Було запущене багатоходове і нахабне захоплення ринку:

– спочатку приватний виконавець (як раніше реєстратори) без жодних підстав просто видалив з реєстру речових прав на нерухомість інформацію про арешт суду (нахабство тут не в останню чергу обумовлене тим, що перевірку дій приватного виконавця може ініціювати лише сторона виконавчого провадження, а тут навіть і сторони то нормальної не було)

– потім державний реєстратор змінив власника нерухомості, оформивши це як нібито позасудове звернення стягнення на іпотеку (хоча ані договір такої можливості не передбачав, ані процедуру ніхто навіть не намагався дотримуватися)

– і нарешті у «зачищений» чорними реєстраційними діями реєстр зайшов приватний нотаріус, який оформив перехід власності на нерухомість на «добросовісного» нового власника, а потім і наступну оренду майна іншій особі.

Усе це відбулось протягом кількох годин, що свідчить про дії добре організованої групи.

Такий розвиток подій відверто здивував, так нахабно собі ніхто не дозволяв робити уже як мінімум півтора роки.

Особливо цікавило на що сподівались приватний виконавець, державний реєстратор та (меншою мірою) нотаріус? Заробити гроші і залишити професію?

Пізніше стало зрозуміліше – вони сподівалися на «віпа», який перейшов від вговорювань до грубих залякувань (виходило навіть трохи смішно, бо на вулиці уже не 90-і і контекст змінився).

Коротше кажучи, приватному виконавцю та державному реєстратору доступ до ДРРП ми анулювали, а нотаріуса відправили «відпочити» від операцій з нерухомістю на три місяці.

Далі пішло ще цікавіше – купу грошей невдалі крадуни ринку вклали у медіа атаку. Тут теж все ніби було банально: невідомо хто запостив якусь ахінею, яку масово перепощували різні зливні бачки за пару сотень баксів кожен.

Але були і відмінності:

По-перше, грошей вклали таки незвично багато. Як правило, у таких ситуаціях обмежуються бюджетом у пару тисяч доларів, одним днем атаки і десь десятком публікацій. Тут же хвилі запускали кілька днів і мова йшла про сотні публікацій. Публікували не лише класичні зливні бачки, але й кілька сайтів з репутацією.

По-друге, рейдери спробували розробити більш-менш привабливий міф для поширення: «друг Януковича з кримінальною історією Іванющенко рейдерить ринок, а міністр юстиції його захищає».

У реальності біс його знає хто реальний власник/бенефіціар ринку. Він (і це реально дивно) не виходив на зв’язок та не намагався себе захистити, включивши іншого «віпа».

Недоліком міфу було те, що він не мав закінчення – можливо Іванющенко дійсно кінцевий власник і (якщо так) імовірно він отримав цей ринок корупційним шляхом, але чому ринок потрібно відібрати і віддати іншим «бєспредельщікам», а не, наприклад, державі, залишилось поза будь-яким поясненням.

Далі включили тітушок, які пікетували приміщення Мін’юсту, поводились нецензурно, намагались залякати працівників і заважали працювати кілька днів.

Тітушки представлялись Правим сектором – не знаю чи це насправді так. Якщо так – то деградація цього руху дивує, очікував би від них вимоги повернути майно державі, а не віддати усе іншим злочинцям.

Можливо просто гроші не пахнуть і принцип «грабуй награбоване» у кризові часи перекриває етичні міркування та ідеологію.

Ну і далі кілька десятків тітушок знайшли мою домівку і своїми факелами, криками та скандуванням матів добряче полякали усіх моїх сусідів та дітей, які були вдома (факели під ворітьми на фото виглядають яскраво).

Мораль цієї історії така: окремі елементи диких 90-их, які здавалися уже давно забутими, усе ще живі.

І з цим треба щось терміново робити.

Источник: ФБ Міністра юстиції.