Сейчас читаю
СтопКультурныйКарантин!

СтопКультурныйКарантин!

СтопКультурныйКарантин! «Мы не немые, но нас не слышат. Если нас не слышат, нас увидят!», — с таким месседжем 12 мая в Украине запустили лучи света в небо сотрудники креативных индустрий, работа которых остановилась из-за пандемии коронавируса.
Пока в Европе тратят сотни миллионов долларов на поддержку и восстановление туризма, культуры и ивентов — наиболее пострадавших от карантина отраслей креативной экономики, у нас происходят обратные процессы.

Без работы остались более четверти миллиона сотрудников, никакой поддержки, никакой информации, только ограниченияи которые ставят под угрозу само существование индустрии.

« Завтра мы постараемся сделать нас заметными. Не знаем, что из этого выйдет, но мы будем пытаться обратить на нас внимание» – сообщили организаторы акции.

Полный текст манифеста ниже:

«Ми не німі, але нас не чують. Якщо нас не чують, то нас побачать. Ще у березні пандемія Covid-19 зупинила весь світ.
Уряди інших країн активно впроваджують програми підтримки населення та бізнесу, планують поетапні виходи з карантину та прогнозують ймовірні сценарії для індустрій, український уряд ще тільки розробляє шляхи подолання кризи.
Наразі закладам громадського харчування дозволили обладнати літні майданчики, перукарням — попередній запис та чіткі вимоги соціальної дистанції, навіть для торговельно-розважальних центрів — обмеження щодо кількості відвідувачів.
При цьому сфера креативних індустрій та видовищних заходів знаходиться у забутті. Понад 250 000 офіційних працівників сьогодні опинилися без роботи, в уряді не існує сценарію для них. Саме тому культурна індустрія об’єднується, щоб звернути на себе увагу.
Артисти, актори, музиканти, балетмейстери, організатори заходів, кінотеатри, івент агенції, технічний персонал світла, звуку та сцени, декоратори, журналісти, піарники, маркетологи та квиткові оператори — професіонали, без яких годі уявити сучасне культурне життя країни.
12 травня о 22.00 на знакових локаціях українських міст увімкнуться промені світла, спрямовані в небо. Головний меседж мирної акції: Побачте нас! Почуйте нас!
Дайте можливість працювати, поговоріть з нами про те, як спільно розробити план виходу з карантину та відродити багатогранну культурну сферу України!

UPD: для забезпечення мирної акції в містах задіяно тільки мінімально необхідний технічний персонал.