Сейчас читаю
Віце-прем’єр Кириленко пообіцяв виконання мовного закону незважаючи на ненависть «п’ятої колони Кремля»

Віце-прем’єр Кириленко пообіцяв виконання мовного закону незважаючи на ненависть «п’ятої колони Кремля»

Кабінет міністрів України призначить уповноваженого з мовної політики та створить Нацкомісію стандартів державної мови. Про це в день вступу в силу нового мовного закону заявив віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко. Він пообіцяв, що закон буде виконуватися незважаючи на протидію «п’ятої колони Кремля» і невизначеність позиції нової влади.

«Сьогодні набув чинності новий Закон про мову. На тлі ненависті до нього “п’ятої колони”Кремля та невизначеності нової влади. Однак закон буде виконуватися. Вже ближчим часом уряд призначить Уповноваженого з питань мовної політики та створить Нацкомісію стандартів державної мови», – йдеться в повідомленні, яке Кириленко опублікував в Twitter.

Згідно із законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Нацкомісія буде стверджувати вимоги до рівнів володіння державною мовою для отримання громадянства України, проводити відповідні випробування і за їх результатами видавати сертифікати.

Уповноважений буде розглядати скарги і зможе штрафувати суб’єкти господарювання за порушення вимог закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Закон про виняткове використання української мови в усіх сферах життя  набув чинності 16 липня, проте ряд пунктів почнуть діяти протягом кількох років. Закон став одним з останніх, підписаних президентом Порошенко. 15 травня ще Президент України Петро Порошенко підписав закон №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Новий президент Володимир Зеленський до обрання обіцяв провести ревізію закону на предмет відповідності Конституції. Опозиція вважає, що цей закон розколює суспільство і позбавить російську та інші мови національних меншин захисту, передбаченого в Конституції України, відніме у російськомовних українців право займати держпосади.

Представники опозиційних партій оскаржили закон в Конституційному суді, також на сайті Президента України опубліковано кілька петицій про скасування цього закону, як такого, що  порушує конституційні права громадян і суперечить міжнародним зобов’язанням України.