Рудьковського буде захищати Катеренчук

Рудьковського буде захищати Катеренчук

За словами юриста Миколи Катеринчука, він не бачив раніше в кримінальних провадженнях такої упередженості, яку демонструє слідство у справі про викрадення в 2012 році тодішнього голови компанії «Нафтогазвидобування», а зараз нардепа від «Слуги народу» Олега Семінського. В рамках цього виробництва підозру оголосили екс-міністру транспорту і зв’язку України Миколі Рудьковському, його інтереси і права тепер захищатиме в суді Катеринчук.

Український юрист Микола Катеринчук і юридична компанія «Катеринчук, Моор & партнери» представлятимуть в суді екс-міністра транспорту і зв’язку України Миколи Рудьковського, якому пред’явлено звинувачення у викраденні в 2012 році тодішнього голови компанії «Нафтогазвидобування», а зараз – нардепа від «Слуги народу »Олега Семінського. Про свій вступ у справу в якості адвоката Рудьковського Катеринчук повідомив в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню «ГОРДОН».

Юридична компанія« Катеринчук, Моор & партнери »ознайомилася з матеріалами справи, що стосуються запобіжного заходу, яку повинен суд обрати Рудьковському найближчим часом. Я як адвокат буду особисто його захищати у цій справі. Уже сьогодні, якщо буде розгляд запобіжного заходу Рудьковському, ми будемо представляти його інтереси і права , – розповів Катеринчук.

Він повідомив, що процес обрання запобіжного заходу Рудьковському зупинився на стадії відведення судді.

Суддя знаходиться в дорадчій кімнаті, він повинен сьогодні оголосити своє рішення щодо клопотання адвокатів Рудьковського, які брали участь в цій справі до п’ятниці. Після рішення судді буде продовжено засідання з приводу обрання запобіжного заходу Миколі Рудьковському. Суддя, якого адвокати Рудьковського хочуть замінити, давав санкції на обшук у цій справі з порушенням чинного законодавства. У сторони захисту Миколи Рудьковського є певні питання з приводу неупередженості позиції цього судді , – підкреслив адвокат.

Катеринчук переконаний, що у суду немає підстав брати його підзахисного під варту, і максимум, що може застосувати суддя, – це нічний домашній арешт.

Важко говорити про перспективи справи, тому що ми бачили тільки підозру і клопотання про запобіжний захід. У нас ще немає доступу до всього масиву справи. Але ми бачимо вже на цьому етапі, що аргументація слідства дуже дивна. Такого упередженого слідства я ще не бачив. З точки зору матеріалів, які є, Рудьковського залучати за цими статтями або навіть починати розслідування і вручати підозра підстав не було. Ми будемо вимагати, щоб Рудьковський взагалі не був суб’єктом цього процесу. Але він готовий працювати зі слідством, давати всі необхідні свідчення, співпрацювати зі слідством. У нас будуть переконливі докази непричетності Рудьковського взагалі до факту дивного зникнення цієї людини. Я думаю, що в матеріалах слідства, які будуть розглядатися сьогодні в суді, немає підстав для того, щоб взяти Рудьковського під варту. Більш того, вся існуюча до цього моменту практика говорить про те, що максимальна міра, яку може застосувати суд, – це нічний домашній арешт. А далі ми будемо дивитися на позицію судді: чи нового, чи цього, якщо він не задовольнить клопотання про свій відвід », – зазначив він.

7 березня Рудьковський розповів, що написав листа президенту України Володимиру Зеленському, в якому знову заявив про свою невинність у цій справі. У цьому листі Рудьковський повідомив, що 5 березня в 11.00 Семінський разом з заступником генпрокурора і ще одним нардепом від фракції «Слуга народу» були у президента України Володимира Зеленського і обговорювали з ним кримінальне провадження.

Питання про те, що минулого тижня нібито відбувся факт походу групи деяких депутатів до президента, свідчить про упередженість всіх процесів навколо цієї справи. У нас немає впевненості, що така зустріч була. Політичних оцінок я як адвокат такому факту не даю, але якщо ці люди дійсно ходили до президента, вони зробили велику помилку », – прокоментував Катеринчук.

25 лютого 2021 року СБУ заявила, що розкрила викрадення Семінського. У лютому 2012 року Семінський виїхав з роботи, потрапив в подстроенное ДТП і був викрадений невідомими озброєними людьми в масках.

Рудьковський в коментарі «РБК-Україна» підкреслив, що відразу після зникнення Семінського в 2012 році особисто пішов в МВС з проханням підключити всі ресурси для його пошуку, але тоді йому запропонували «почекати тиждень» і довелося звертатися до голови МВС, щоб пошуки нарешті то почалися.

За даними слідства, колишнього главу «Нафтогазвидобування» утримували в нелюдських умовах, систематично катували і вимагали від нього і його родичів виплатити неіснуючий борг в сумі $ 200 млн. Замовником слідчі вважають Рудьковського. Згідно з висновками слідства, викрадення було задумано для рейдерського захоплення компанії і заволодіння часткою глави правління «Нафтогазвидобування».

Визнаний судом зниклим без вести Семінський був звільнений в травні 2015 року.

Олег Семінський з’явився на публіці так само несподівано, як і зник, в 2015 році. І незабаром запропонував Рудьковському зустрітися. Кілька серій переговорів між ними проходили в 2015-2016 роках, в тому числі у Відні. Причому Семінський, за словами Рудьковського, відразу зайняв нападаючу позицію », – пише« РБК-Україна ».

Рудьковський розповів, що Семінський вимагав частку в «Нафтогазвидобування» і гроші, кожен раз по-різному це обґрунтовуючи.

Він зі своїм партнером мені погрожували, Семінський також обіцяв поміняти свої свідчення, якщо отримає бажане. Я відмовився від цих угод, я зажадав об’єктивного розслідування, хто його викрав, де його тримали, з яких мотивів і т.д. Я питав Семінського: «Якщо ти говориш, що я тебе викрадав через вимагання, то питання: ти або хтось із твоєї родини щось мені дав? Ні , – зазначив Рудьковський.

3 березня йому вручили повідомлення про підозру у цій кримінальній виробництву. Сам екс-міністр розповів в цей день в Facebook, що повернувся в Україну і привітав маму з днем ​​народження. У лютому він повідомляв, що знаходився в Україні протягом останнього року і слідчі жодного разу не викликали його на допит. За його словами, «поширення недостовірної інформації» почалося, коли він покинув територію України для відпочинку. Рудьковський тоді пообіцяв в найкоротші терміни повернутися в Україну і відповісти на будь-які питання як ЗМІ, так і правоохоронних органів.

У 2018 році Рудьковського затримали в Москві: він перебував в розшуку в РФ за напад на російське посольство в Києві 14 червня 2014 року під час акції протесту в день аварії українського військового літака Іл-76 в Луганську. 9 грудня 2019 Мосміськсуд засудив українця до двох років колонії. У квітні 2020 року Рудьковський достроково вийшов на свободу і повернувся в Україну.