Скільки може тривати постковідний синдром

Скільки може тривати постковідний синдром

Зараз є 2 визначення: постковід, коли симптоми можуть спостерігатися до місяця і лонгковід, який триватиме від 3 місяців і більше.

Якщо говорити про постковід, то пацієнту необхідно звертати увагу на своє здоров’я, як тільки він виписався зі стаціонару або після негативного ПЛР-тесту. Але навіть після цього розслаблятися не варто. Пацієнт і далі повинен перевіряти свою сатурацию і температуру.

У більшої частини пацієнтів після коронавируса залишаються тривога, депресія, безсоння, когнітивна дисфункція, порушення роботи нирок і шлунково-кишкового тракту. У деяких з’являються проблеми з серцево-судинною системою. Несподіваним для лікарів стало збільшення випадків розвитку цукрового діабету.

Серед своїх пацієнтів лікарі спостерігають багато випадків тривожності. Виною тому пандемія, яка набирає обертів і від якої потрапляють до лікарень родичі, знайомі, вмирають. Тому це великий стрес для будь-якого організму. А коли ти ще й сам з цим стикаєшся, то нервова система просто може цього не витримати. В результаті з’являється тривожний розлад. Його, до речі, необхідно також лікувати спільно з психологом або психотерапевтом.