Судді масово йдуть у відставку, – очільниця Верховного Суду Данішевська

Судді масово йдуть у відставку, – очільниця Верховного Суду Данішевська

Побоювання зупинки діяльності Вищої ради правосуддя (ВСП) призводять до тенденції звільнення суддів.

Тільки від побоювання, що Вища рада правосуддя зупинить свою роботу, почався відтік кадрів. Судовій системі не вистачало понад 2 тисячі суддів, а тепер ця цифра зростає. На початку вересня звільнялося у відставку до 30 суддів на тиждень “, – зазначила вона.

За її словами, перш за все, звільняються судді, які наближаються до граничного віку перебування на посаді, так як “ризикують не отримати відставку, якщо ВСП припинить працювати”.

Ідуть також і судді, які втомилися від цих перипетій. І це судді, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання. Відсутність достатньої кількості суддів, постійно зростаючу кількість справ, огульна критика з боку влади, ЗМІ та громадськості – причини, за якими судді залишають судову систему “, – додала голова Верховного Суду.

Данішевська додала, що судова влада не заперечує фактів конкретних порушень з боку суддів, але постійні звинувачення на адресу суддів “роблять судову систему вразливою”.

Взагалі часом здається, що ми не бачимо зацікавленості як з боку влади, так і громадськості в тому, щоб судова система була дійсно незалежною “, – підсумувала вона.