Тариф на електроенергію з 1 травня

Тариф на електроенергію з 1 травня

З 1 травня в Україні введуть нові річні тарифи на газ і піднімуть тарифи на електроенергію. Зараз встановлено єдиний тариф – 1,68 гривень за 1 кВт / год. З травня його можуть підвищити до 3,40 грн за 1 кВт / год., що майже вдвічі більше.

Подорожчання торкнеться не всіх користувачів, а тільки тих, хто витрачає більше 300-500 кВт / год., на місяць. Сюди відносяться всі власники великих квартир і будинків.

У число тих, для кого з травня підвищаться тарифи, потрапляють також ті будинки, які опалюються електрикою. Раніше їх власники мали пільгу на оплату перших 3000 кіловат-годин. Взимку нинішнього року її замінили адресними дотаціями власникам таких будинків. Однак чи збережуться ці дотації після подорожчання тарифів, невідомо.

Наприклад, жителі 30-кілометрової зони опалюють свої будинки виключно електрикою. Раніше, коли вони мали пільги, це було для них по кишені. Вартість опалення вже цієї зими була занадто дорогою, а в наступному опалювальному сезоні ціни будуть “кусатися” ще більше.

Велика кількість людей користується бойлерами для підігріву води. Як відомо, ці електроприлади споживають чимало електроенергії, тому їх власники також відчують на собі з травня зростання цін.