У Китаї повідомили про відкриття нового місячного мінералу

У Китаї повідомили про відкриття нового місячного мінералу

Китайське інформагентство Сіньхуа оголосило про відкриття вченими з Пекінського дослідницького інституту геології урану (BRIUG) нового місячного мінералу.
Мінерал отримав назву чан’езіт – на ім’я космічного апарату, що доставив мінерал на Землю в кінці 2020 року, а апарат – Чан’є-5 – названий на честь китайського богині Місяця.
Як повідомляє Сіньхуа, мінерал уже зареєстровано Міжнародною мінералогічною асоціацією та внесено Комісією з номенклатури та класифікації до списку нових мінералів, але в останньому оновленні класифікації, випущеному 14 вересня, тобто після оголошення про відкриття, даних про новий мінерал немає.
Після багаторічних досліджень місячного ґрунту, доставленого на Землю до середини 1970-х американськими та радянськими апаратами, вчені ідентифікували приблизно 90 мінералів, що входять до складу місячної речовини, але більшість із них на момент ідентифікації вже було виявлено у земних зразках, тому їх не можна було назвати “чисто місячними”. Повідомляється, що чан’езіт претендує на це.