Українцям назвали найбезпечніші смартфони

Українцям назвали найбезпечніші смартфони

Останні декілька років, питання конфіденційності життя піднімається з усіх можливих сторін. Причиною цього послужило те, що в останнє десятиліття технології настільки розвинулися, що зараз всі використовують смартфони, ПК, ноутбки, мають доступ до інтернету, користуються соціальними мережами, месенджерами і тому подібне.

Проблема заключається в тому, що чим більше інтернет-ресурсів ми використовуємо, тим більше конфіденційної інформації вони отримують від нас. Крім цього, також почастішали випадки викрадення персональної інформації з тих самих месенджерів, соціальних мереж і навіть прямо з нашого смартфона. Сьогодні ж, українцям назвали найбезпечніші смартфони, які не відстежуються та не прослуховуються, що може знадобитися тим, хто ставить конфіденційність вище за все інше.

Яким чином взагалі за нами можуть стежити та прослуховувати нас? Найпростіший спосіб через додатки на смартфонах та ПК. Шкідливе програмне забезпечення (зазвичай троян) перебуваючи на нашому пристрої, записує все те, що ми робимо на них, а саме дзвінки, скріни робочого столу, відеозаписи та багато іншого, тобто повний збір інформації.

Інший спосіб стеження належить спецслужбам України, які за запитом до оператора стільникового зв’язку, можуть дізнатися всю необхідну інформацію про нас, а саме наші дзвінки, розмови, смс, місцеперебування та багато іншого. В цьому випадку, спецслужби можуть отримати доступ тільки в тому випадку, якщо в них є підозра стосовно конкретної особи. Оператори стільникового зв’язку зобов’язані надати їм необхідну інформацію.

Третій спосіб належить зловмисникам, які підключаються до нашого смартфона віддалено і прослуховують всі наші розмови та смс-листування з іншими користувачами. Фактично, ці зловмисники стають третім “тихим” співрозмовником.

Щоб вберегти себе від такого типу злодіянь, необхідний відповідний захист. Якщо спеціальні додатки та інші види захисту малоефективні, то супутникові телефони прекрасно з цим справляються. Головною їхньою особливістю є те, що вони здійснюють дзвінок без участі стільникових операторів, а напряму через супутник, та ще й сам дзвінок шифрується. Нижче дивіть перелік найпопулярніших супутникових телефонів:

TopSec GSM — німецький пристрій, який шифрує дзвінки за допомогою крипто-чіпа, який можна самостійно вмикати / вимикати.
HC-2413 – телефон з доступним шифруванням, який використовує 128-бітний ключ, який вважається надзвичайно безпечним.
Sectra Tiger — найбільш безпечний пристрій, але отримати його не вийде, оскільки він виготовляється під замовлення державним органам.