Українка виступила з бандурою на польському телешоу та отримала навалу критики – Польку повернули би до школи!

Українка виступила з бандурою на польському телешоу та отримала навалу критики – Польку повернули би до школи!

17-річна співачка з України Марія Гнатів виступила у польському телешоу “Я маю талант”. Дівчина виконала пісню “Стефанія” гурту Kalush Orchestra. Артистка справила неймовірне враження на членів журі — усі відповіли “Так”. Однак після шоу у Facebook з’явилося багато негативних коментарів.

Українка Марія Гнатів, яка приїхала до Польщі після початку війни, стала однією з учасниць польського телешоу “Я маю талант”. Вона зіграла на бандурі і заспівала пісню “Stefania”, з якою гурт Kalush Orchestra переміг на цьогорічному пісенному конкурсі “Євробачення”. Журі нагородило молоду артистку оваціями, а соцмережі відреагували хвилею обурення, пише ukrayina.pl.

Я не можу розмовляти українською, але я все зрозумів, так ви передали ті емоції, – прокоментував член журі Ян Клімент.

Ваш спів розбив моє серце, ваш голос настільки сильний, що він може зробити багато. Якщо ми можемо зробити так, щоб ваш дзвінок почула вся Польща і весь світ, ми просто служимо вам, — сказала польська співачка Аґнєшка Чиліньска.

За свій виступ дівчина отримала три “так” від суддів та пройшла в наступний етап шоу.

Захоплення не поділяють інтернет-користувачі, які висловили своє обурення в коментарях на сторінці шоу у Facebook. Глядачі вважають, що оцінка суддів була завищена через ситуацію в Україні, а сам виступ не був приголомшливим.

Думаю, ця програма перестане мені подобатися

Якби вона була полькою, її б повернули до школи, щоб вона навчилася “деренчати” на ній…

І слова Агнешки: “Ми тут, щоб служити вам”… Змістовно і дуже…,

Можна було зробити два видання (шоу) — польське й українське…,

Припиніть цю патологічну розкрутку України і припиніть нагло брехати, що вони біженці. Якби вони були біженцями, то мали б статус біженця!

Такі тезові відгуки в коментаря на виступ українки в польському шоу Mam Talent.

Реакція телемовника була негайною та твердою.

Просимо до стриманості. Образливі коментарі будуть видалені, — написали у коментарі представники TVN.

Марія Гнатів родом з Тернопільщини.

Але разом з сім’єю переїхала в Польщу під час повномасштабного вторгнення росії на Україну. Дівчина грає на бандурі, мандоліні, гітарі та фортепіано.

З 6 років відвідувала музичну школу, яку закінчила з найвищими оцінками.

Хоча по низці об’єктів та міст Тернопільщині дійсно були здійснені ракетні удари, але загалом область належить до найменш постраждалих від повномасштабної війни і сам приймає сотні тисяч східняків до себе.

Тож в чомусь польські відгуки щодо «біженців» з України таки мають сенс.

Правда, пересічні польські глядачі зовсім не розуміють, для чого польській же владі потрібні мільйоні цих біженців з України.

Не в останню чергу і через то, що в оглядовій перспективі вони можуть стати й вдячним електоратом чинної владної політичної сили в Польщі.

Для Західної Европи, до речі, це вже цілком звична практика – коли популістичні партії беруть чужоземних біженців в свій політичний оборот.

Щоправда, після виборів про них зазвичай забувають. До наступного голосування.