В Ізраїлі з’явиться нова вакцина проти COVID-19

В Ізраїлі з’явиться нова вакцина проти COVID-19

Упродовж найближчих днів у лікарняних касах Ізраїлю з’явиться нова вакцина проти коронавірусу виробництва американської фармацевтичної компанії Novavax (Новавакс).

Вона буде доступна для охочих віком від 12 років та старших.

В основі вакцини лежить білкова (протеїнова або пептидна) технологія. Вона вважається альтернативою для тих, хто не має можливості або бажання робити мРНК-вакцину (наприклад, це препарати компаній BioNTech/Pfizer та Moderna) або векторну вакцину, розроблену AstraZeneca та Johnson & Johnson.

Білкову вакцину створюють за перевіреною технологією, яку застосовували багато десятиліть для захисту від грипу, правця або кашлюку. Продукти від компанії Novavax надійно захищають організм від COVID-19 і одночасно мають менше побічних ефектів у порівнянні з препаратами, що нині використовуються.

Для людей, які ніколи не вакцинувалися проти коронавірусу, цю вакцину введуть у два етапи з перервою як мінімум три тижні першою дозою та другою. Також її можна вводити як третю, бустерну дозу тим, хто має перші дві дози вакцини виробництва інших визнаних в Ізраїлі компаній. Також вакцину від Novavax можна вводити людям, які мають імуносупресію.

Раніше експерти розповіли, чи готовий Ізраїль до спалаху грипу та коронавірусу взимку.