В Україну повернулися майже 5 млн біженців

В Україну повернулися майже 5 млн біженців

Європейський Союз обіцяє надати 150 мільйонів євро на підтримку внутрішньо переміщених осіб в Україні.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну понад вісім мільйонів українців виїхали до країн Європейського Союзу, але близько п’яти мільйонів із них уже повернулися додому. Про це під час брифінгу у Києві повідомила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Понад вісім мільйонів українців з початку війни прибули до країн Європейського Союзу. Але є й хороші новини з обох сторін. Багато українців уже повернулися. Близько п’яти мільйонів вже повернулися в Україну. Звичайно, ми хочемо дати українським друзям, які потребують допомоги, як можна більше підтримки. Але ми також знаємо, що вони знову хочуть повернутися додому, відбудувати Україну та перетворити її на процвітаючу державу”, – сказала глава ЄК.
Урсула фон дер Ляєн повідомила також, що Європейський Союз виділить 150 мільйонів євро на підтримку внутрішньо переміщених осіб в Україні, вимушених залишити свої будинки внаслідок вторгнення Росії.
Ще однією великою темою нашої розмови була підготовка до зими у короткостроковій перспективі, і тут ми відклали 150 мільйонів євро, щоб гарантувати притулок для внутрішньо переміщених осіб в Україні”, – сказала вона.