Використання армії без війни ховає Конституцію під плінтус – Олександр Савченко

Використання армії без війни ховає Конституцію під плінтус – Олександр Савченко

Верховна Рада України дозволила Президенту використовувати армію без військового стану. Це узурпація влади?

Формально, так. Якщо подивитися глибше, тобто чому і навіщо виник цей закон, як зазначено причини і наслідки появи цього закону. Якщо подивитися уважніше, то чітко видно, що цілей і причин цього законопроекту безліч. На мою думку, основною причиною підготовки цього законопроекту, який в якійсь мірі узурпує владу і ще далі ховає Конституцію України під плінтус, стала криза довіри всередині тієї команди «за інтересами», які ми сьогодні називаємо ВЛАДУ УКРАЇНИ.

Основна причина — це «недовіра» \ «боязнь бути зрадженими своїми». Влада боїться сама себе і боїться бути зрадженою як у Києві, Вашингтоні, Берліні, Москві – словом скрізь. Цей закон, це такий запасний план у вигляді пістолета в кишені при проведенні зустрічі в нормандському форматі, а головне після неї – на мою думку, цей пістолет насправді «Водяний Пістолет» але у сьогоднішньої влади інших коштів немає, і на якийсь момент це спрацює.

Що може бути особливим періодом для використання армії?

Якщо подивитися на правки і взагалі на новий закон, відразу є розуміння, що це черговий елемент розпалювання ворожнечі і елемент пропагандистських випадів, які більше були властиві п’ятого президента України, Петру Олексійовичу. Там чітко прописаний варіант, при якому можуть бути задіяні війська без чітких юридичних процедур. Як написано в законі, це збройна агресії з боку російської Федерації на території Донецької та Луганської областей – ось воно виявляється, як. У мене до цього закону більше питань ніж відповідей і питань різних багато, ну, наприклад, автори закону не могли б уточнити, а якщо агресія буде на території припустимо Харківської або Сумській області війська не будуть застосовуватися, з цієї так би мовити «лайтовой» процедури!? Або якщо збройна агресія почнеться не з боку «Мордора», а скажімо з боку іншої країни, ну, наприклад, Эльфской держави! – тоді, що!? А якщо опустити гумор, то скажу причина, як мені здається, більш проста і лежить на поверхні, президент Зеленський сьогодні це не вся влада України, а тільки частина її! Зоопарк Української влади зараз дуже неоднорідний і при всій удаваній монолітність рядів, це всього лише фасад, у Верховній раді групи депутатів від «Слуги народу» входять в абсолютно різні угруповання, міністри, призначені також формально разом, але реально різного виду і різної підпорядкованості Соросам, ГосДЕпам та іншим… У влади зараз дуже складний період, коли її розгойдують ті, хто були в «Команді» минулого президента і ті, хто на неї намагаються впливати ззовні, а є ще народ, якому у всій цій грі не буде за що жити, ростити дітей. Загалом, Президентові складно і в цілому у влади на сьогодні вже немає довіри один до одного, а народ України вже починає замислюватися над тим, А що взагалі змінилося за фактом»?

У свою чергу Зеленський боїться можливості внутрішнього конфлікту, в країні яка може перерости у збройне протистояння. З такого роду викликами повинна справляється структура МВС, яку на сьогодні очолює Арсен Аваков, але міністр МВС України окремий гравець, сильний самостійний і він не Зеленський у нього свої політичні амбіції і своя гра. Закон показує, що в Адміністрації (офісі) Президента не вірять в лояльного Авакова, не вірять в те, що структура МВС яку він очолює, захоче ефективно працювати так як потрібно Зеленському.  В цьому випадку шансів у Банкової кілька, перше перепідпорядкувати безпосередньо всю Національну гвардію безпосередньо президенту – спроби чого вже робилися, це хороша гра, але дуже довга і шлях там тернистий.  Другий варіант отримати можливість застосовувати армію для тих випадків де повинна працювати МВС, цей шлях порушує конституцію, але, в нашій країні де чорне називається білим, а біле названо зеленим це цілком можливо.  Це все внутрішня міжвидова інтимне життя умовно Жаби і Гадюки, на превеликий жаль для політиків інших країн це тільки дає поганий сигнал про нашу недоговороздатность і небажанні реального миру на Донбасі – Адже саме на цей регіон чітко вказані посилання в законі про застосування Збройних сил України без оголошенні  війни як би то не було.

 Даний закон порушує принципи демократії?

 Так, він руйнує принцип стримувань і противаг на базі чого і базується взагалі можливість демократичної та правової держави.  Найгірше це те, що всі ці підкати один під одного в Українській політиці 2019 руйнують рейтинг Президента України вже у політиків інших країн, дають сигнал, що Мирний процес всередині країни не найголовніше для президента України.  Але я сподіваюся, що в нашій країні закінчиться практика застосування військових сил в політичних питаннях.

Політичний експерт Олександр Савченко

Спілкувався Денис Садоха