Як бути здоровим взимку

Як бути здоровим взимку

Зимові вихідні та свята – найкращий час для зустрічей із рідними та друзями. Проводьте спільний час із користю: в гарну зимову погоду можна влаштувати катання на санках, лижах, ковзанах, а в негоду корисними будуть інтелектуальні ігри на логіку, зорову пам’ять, фантазію й увагу. В іграх емоції звільнять психіку, а додатковий розвиток інтелектуальних здібностей завжди стане в пригоді.

Не варто виключати з захисних засобів ароматерапію. Запаліть аромалампу з маслом лимонної меліси, евкаліпта або герані і у вашому будинку буде створено чудовий мікроклімат для здоров’я. Гомеопатичні засоби для профілактики застуди, грип, тонзиліт, призначені лікарем, теж підуть на користь.

На зимові прогулянки варто звернути особливу увагу, оскільки це ще й своєрідне загартування організму. Кожна людина повинна гуляти хоча б 40 хв. у день. Крім підвищення імунітету і зниження ризику респіраторних захворювань, зимові прогулянки зміцнюють пам’ять.

Подбайте про повітря в будинку – протягом літніх місяців, коли в основному тепло, люди відкривають вікна в будинку для провітрювання. Проте взимку все навпаки, головним завдання – утримання тепла, як можна довше. Погано провітрюване приміщення стає причиною вологості та забруднення повітря, що може посприяти розвитку хвороб. Щоб позбутися проблем, відкривайте вікна або використовуйте витяжки в кухні та ванній кімнаті, щоб уникнути вологи під час приготування їжі або прийняття водних процедур. Ви також можете використовувати очищувачі повітря, які будуть підтримувати свіжість і циркулювати повітряні потоки в будинку.

Сніданки повинні заряджати організм! Ідеально підійде в зимовий час вівсяна каша, йогурт, мед і апельсиновий сік. Організм отримає набір корисних речовин, а ви – хороше самопочуття й чудовий настрій. До перекусів обов’язково включайте різні цитрусові, ківі, а в основних прийомах їжі повинна бути квашена капуста. З таким раціоном вітамін С буде у вас в достатку. Захистить шкіру від морозу вітамін Е, який містять горіхи. Частіше вживайте овочі та фрукти й пам’ятайте, що їх замінники, соки та фреші, хоч і мають корисні речовини, все-таки не дають організму таку важливу клітковину. Якщо можливо, відмінною ідеєю буде заморозити фрукти й овочі в сезон їх дозрівання, щоб потім насолоджуватися ними цілий рік.