Зміна клімату призводить до деформації бджіл

Зміна клімату призводить до деформації бджіл

Група вчених повідомила, що аналіз зразків бджіл з усієї Великобританії показав, що всі вони негативно реагують, коли погода стає спекотнішою та вологішою.

Виявляється, крила бджіл стають більш зазубреними та асиметричними, коли бджоли відчувають стрес. Будучи одними з найважливіших комах на планеті, вони перебувають під особливою загрозою, а отже, і харчування людей теж. 75% зі 115 основних світових продовольчих культур, які залежать від запилення, наражаються на серйозний ризик.

Оскільки спекотні та вологі умови, за прогнозами, будуть створювати для джмелів сильніший стрес, той факт, що ці умови почастішають через зміну клімату, означає, що на джмелів можуть чекати важкі часи в 21 столітті”, – каже старший співавтор Річард Гілл з Імперського коледжу Лондона.

Тим самим вчені намагаються з’ясувати, як бджоли реагують на конкретні кліматичні умови, і вдатися до дій, щоб допомогти підтримати здоров’я цих комах.

Ми сподіваємося, що зможемо прогнозувати, де і коли джмелі будуть наражатися на найбільший ризик, і спрямовувати ефективні дії щодо збереження популяції”, – сказав учений.