Сейчас читаю
Економіка Китаю сповільнилася до мінімуму за 27 років

Економіка Китаю сповільнилася до мінімуму за 27 років

Зростання економіки Китаю сповільнилося до найнижчого рівня з 1992 року. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

За даними агентства, офіційні дані будуть оприлюднені в понеділок і вони повинні показати, наскільки погіршення зовнішньої кон’юнктури і дефляція в промисловості можуть бути компенсовані стабілізацією інвестицій, поліпшенням настроїв споживачів і відновленням сектора нерухомості.

Як наголошується в публікації, шанси на стійке зростання залежать від того, наскільки цільова політика стимулювання уряду Китаю може підняти місцеве виробництво і протидіяти наслідкам торгової війни.

За даними аналітиків, у другому кварталі 2019 року ВВП Китаю збільшився всього на 6,2% – це найнижчий рівень з 1992 року. У той же час офіційні дані щодо економічного зростання КНР ще не опубліковані.

За підсумками 2019 року експерти очікують, що економіка Китаю виросте більш ніж на 6%.

Економіка Китаю буде сповільнюватися і в другому півріччі, оскільки зовнішній попит залишається зниженим, зростання, швидше за все, стабілізується в умовах внутрішньої підтримки. Щорічний темп зростання залишиться вище 6%“, – заявив Ван Тао, головний економіст китайської компанії UBS AG.

Однією з головних причин такого уповільнення називають торгову війну з США, яка привела до падіння зовнішнього попиту на китайську продукцію. Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард вважає, що торгові конфлікти між країнами є головною загрозою для світового економічного зростання.

 Нагадаємо, експерти британського журналу The Economist склали рейтинг десяти головних загроз світовій економіці в 2019 році.  Ризики рецесії в США через високий корпоративного боргу і ризик широкомасштабної кризи на ринках, що розвиваються оцінюються експертами в 12 балів.