Сейчас читаю
На Венеціанський фестіваль прилетить «Пофарбоване пташеня» з України

На Венеціанський фестіваль прилетить «Пофарбоване пташеня» з України

Два українські фільми відібрані для участі в програмі престижного Венеційського міжнародного кінофестивалю, який пройде з 28 серпня по 7 вересня.  Про це повідомили в Держагентстві з питань кіно.

Так, в програмі кінофестивалю “Горизонти” представлена ​​повнометражна кінострічка режисера Валентина Васяновича «Атлантида».

В рамках головного конкурсу 76-го кінофестивалю у Венеції також буде представлений фільм режисера Вацлава Маргоуль «Пофарбоване Пташеня», знятий за мотивами однойменного бестселера польсько-американського письменника Єжи Косинського.  Картина також буде представлена ​​в рамках Special Presentation 44-го Міжнародного кінофестивалю в Торонто.

 «Одночасний відбір української стрічки в програму двох фестивалів свідчить про беззастережне розвитку сучасного українського кіно та його конкурентоспроможності», – заявив глава Держкіно Пилип Іллєнко.

Відзначимо, за даними Держкіно, з початку року українські фільми зібрали в прокаті більше 50 млн грн, проте в липні Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження на всі кінопрокатні компанії України за підозрою в перерахуванні коштів російським спецслужбам і саботажі українських фільмів.  Кримінальне провадження відкрито на підставі звернення одного з депутатів Верховної Ради України, який заявив, що український ринок кінопрокату поділений між 5 компаніями – В & Н Film Distribution Company, Ukrainian Film Distribution, Kinomania, Volga Ukraine, Multi Media Distribution, які щорічно отримують близько 100 млн доларів  за касові збори в Україні.