Сейчас читаю
Передову пілотну програму від Далай-лами реалізують у 25 школах України

Передову пілотну програму від Далай-лами реалізують у 25 школах України

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич анонсувала запровадження в системі шкільної освіти України нової програми, яка пропонує сучасні підходи для соціального, емоційного та етичного навчання дітей – SEE Learning.

Програму розробила для 12-річної школи міжнародна команда вчених на базі Університету Еморі (США) за підтримки Лауреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV. Підґрунтя нового методу — розвиток “soft skills” — “м’яких навичок” на кшталт уміння утримувати увагу, системно, креативно й критично мислити, співчувати, працювати в команді. Серед інших інновацій програми — виховання стійкості до негараздів та робота з психологічними травмами, що актуально для країни в стані війни. 

До цієї передової програми навчання вже цього року долучаться 25 українських шкіл. Про це Лілія Гриневич сказала під час V Національної конференції EdCamp Ukraine.

Нашим учителям потрібно навчитися поряд зі знаннями формувати в наших молодих людей ті цінності, які допоможуть їм самореалізуватися й бути щасливими”, – наголосила міністр.

Вона зауважила, що пілотування допоможе виокремити найбільш успішні практики, які надалі мають бути поширені на всі українські школи.

Завдяки гнучкості програми її можна практикувати як у межах окремого предмета, так і в контексті інших уроків чи на позакласних заняттях.

За словами Олександра Єлькіна, радника міністра освіти і науки, це 20-40-хвилинні заняття, поділені на сім розділів. Для кожної вікової групи вже створено понад 40 уроків, яких вистачить на рік-два роботи.

Вони містять чіткі методичні інструкції та прості, іноді ігрові, завдання для класу, на підготовку до яких педагогу потрібно менш як півгодини. У серпні завершиться відбір, а восени почнеться навчання педагогів”, – розповів він.

У роботі V Національній конференції EdCamp Ukraineвзяли участь близько тисячі освітян з усієї України і ще 20 країн світу. Цьогорічне гасло національної події EdCamp Ukraine – “Хороша людина. Зрощуємо в Україні”.